trešdiena, jūnijs 26, 2013

Atbilde par etiķetēm

Ierakstā par etiķetēm, Laine jautāja par to, kā viņas "uzvedās" nonākot mazgāšanā... tad nu beidzot iedokumentēju atbildi...
 Pirms mazgāšanas
 Pēc mazgāšanas, vēl slapja, berzts tika kārtīgi
Pēc mazgāšana un izžāvēšanas ar gludekli

Tad nu secinājums tāds: krāsas neizplūst, bet berzējot caurspīdīgā kārta kļūst balta, kas varētu nebūt traucēklis, ja etiķeti līmē uz balta auduma. Pamatīgi berzējot mitru, etiķete tomēr var nākt nost, tādēļ vairāk viņa būtu piemērota lietām, kuras nav plānots regulāri mazgāt.
To kā "uzvedās" etiķete pie  mazgāšanas veļasmašīnā vēl jāpārbauda, jo ar rokām viņa tomēr tika ļoti stipri berzta.

otrdiena, jūnijs 25, 2013

Maizītes (burger bun)

Jāņos sakārojās svaigi ceptas maizītes, ko piekost pie gaļas vai uztaisīt kādu burgeri :)

 

Par pamatu ņēmu jau iepriekš izmēģinātu un par labu atzītu bagešu recepti.

2 1/4 glāzes silta ūdens
1 paciņa sausā rauga (kas ir apmēram 2 tējkarotes)
1 ēdamkarote olīveļļas
3 1/2 glāzes miltu
Šķipsna sāls un  cukura

Iejauc mīklu un kārtīgi izmīca, tad liek uz 1 stundu piebriest siltumā. Lai paātrinātu procesu, var izmantot cepeškrāsni, kas uzsildīta līdz 50C.
Pēc stundas mīklu vēlreiz izmīca un veido maizītes, man no šī daudzuma sanāca 12 palielas maizītes. Kad maizītes saveidotas, tās atkal atstāj uz kādu 1/2 stundu uzbriest. Maizīte var pieaugt apmēros pat divtik, tādēļ vēlams nesalikt viņas cieši kopā. (Arī šo briedināšanu var veikt siltā cepeškrāsnī.)
Tad maizītes apsmērē ar olas baltumu, kas sakults kopā ar ēdamkaroti ūdens un uzbēr sēkliņas, ja vēlas. Cep maizītes apmēram 30-35 minūtes 205C temperatūrā.