otrdiena, septembris 24, 2013

Ābolu friteri ar saldējumu / Apple fritters with ice cream

Šis ir viens no desertiem, kas man garšo ieturot maltīti ķīniešu ēstuvēs... Dažreiz tos pagatavoju arī mājās, taču diezgan reti, jo ķēpa diezgan liela, vismaz man tā liekas :)

Mīklai nepieciešams:
175 g miltu
125 g kukurūzas cietes
1 t.k. cepampulvera
1 t.k. sezama eļļas
250 ml gāzēta minerālūdens (auksta, no ledusskapja)


Karamelei nepieciešams:
250 g cukura
4 ēd.k. ūdens
3 ēd.k. sezama sēklu

Vēl vajadzēs:
Eļļa cepšanai
4-5 lieli ābol
Bļoda ar ledusaukstu ūdeni un ledu
Saldējums pasniegšanai

1. Sajauc miltus, cieti un cepampulveri. Pielej klāt ūdeni un sezama eļļu, uzjauc mīklu, kas biezuma ziņā līdzinās krējumam.
2.  Ābolus nomizo un sagriež daivās.
3. Uzkarsē eļļu. Ābolus liek mīklā, tad pa vienam gabalam liek eļļa un cep, līdz tas ieguvis gaišu zeltītu toni. Gatavo ābolu izņem un liek nosusināties uz salvetes.
4. Uzvāra karameli. Katliņā liek cukuru un pievieno ūdeni, vāra līdz cukurs izkusis un sīrups ieguvis gaišas karameles krāsu. Jāpārbauda iepilinot sīrupu aukstā ūdenī, vai tas sacietē, tad pieber sezama sēklas. Katliņu noņem no uguns.
5. Pa vienam ņem izceptos ābolus, iemērc karamelē un iemet aukstā ūdenī un uzreiz ņem ārā un liek caurdurī, lai notek ūdens. Aukstais ūdens liek karamelei sacietēt un ābols iegūst kraukšķīgu cukura garozu.
6. Pasniedz ar vaniļas saldējumu.

Pats piņķerīgākais šajā procesā ir karameles uzvārīšana, to nedrīkst pārvārīt, jo tad tā var pārcukuroties, un nevar arī izvārīt par maz, jo tad tā nesacietēs. Vienkāršāk karameli izvārīt bez sezama sēklām, jo tās arī veicina karameles pārvēršanos cukura pārslās.

Šādā pat veidā var pagatavot arī banānus.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru