ceturtdiena, jūlijs 21, 2011

Anchor kotedža/Anchor Lakeside Cottage

Tā kā mājas celtniecība virzās ļoti lēni, taču celtnieks un palīgs no manis nekāds īpašs nesanāk, nolēmu atbalstīt višu šo pasākumu morāli, iesākot jaunu izšuvumu :) Jā, jā, vēlviens namiņš, lai rosinātu labas domas par mājokli un sekmētu celtniecības darbus... :) Nu jau izšūta kāda 1/4 no visa, bet gala rezultātam vajadzētu būt šādam:

Ceru, ka vasaras laikā pabeigšu gan izšuvumu, gan celtniecības lauciņā būs jau taustāms rezultāts :)

ceturtdiena, jūlijs 07, 2011

Trijstūru pupu maisi/Triangle pillows

Jau labu laiku atpakaļ biju atradusi šos spilvenus vienā krievu žurnālā... tad nu šoreiz padalos vairāk ar ideju un  tulkojumu, nevis ar savu darbiņu... :)


Vajadzēs:
  • Mazajam spilvenam mēbeļu audumu 180 x 90 cm;
  • Lielajam spilvenam auduma gabalu 240 x 120 cm;
  • Pildījums - Putu polistirola granulas (var iegādāties Dobelē ražotnē);
  • Diegi sašūšanai un krītiņš.

Visa sāls ir pareizā sašūšanā :) Tātad pēc šīs shēmas raustītās līnijas būs trijstūra šķautnes... Ņemam audumu salokam uz pusēm un atzīmējam vidu, tās būs attēlā norādītās vietas C un C1, A un A1 attiecīgi ir auduma īsākās malas. C pusēm pretējās puses vēl sadalām uz pusēm uz atzīmējam, iegūsim B, B1 un B2.
Šujam kopā A ar A1, tad C ar C1. Nošujam divas reizes ar parasto dūrienu un drošībai vēl ar zig-zag dūrienu. Tad šuj kopā B ar B1, B sakritīs ar pusi no B1, tad izgriežam visu uz otru pusi, piepildām ar granulām un no labās puses sašujam kopā B2 ar atlikušo B1 pusi.

*****************************************************************

I will try to translate the sewing steps for these pillows...

You will need:
  • For smaller pillow peace of strong fabric 180 x 90 cm;
  • For bigger - 240 x 120 cm;
  • Polystyrene foam pellets for filling;
  • Strong thread and chalk.

Pattern for pillows is:

Dotted lines in picture is a triangle edges. A shortest sides of fabric is sides A and A1. Take a fabric and fold by half, make a mark, in picture it is sides C and C1. Other side fold by half again and make marks, it will be sides B, B1 and B2.
Sew together sides A and A1, than C and C1. Sew with straight stitch twice and then sew with zig-zag stitch for strongest result :) Than sew together side B with a half of B1, turn a pillow to the right side, fill with pellets and sew by hand B2 with other B1 half.
P.S. I hope you will understand my English ;)

piektdiena, jūlijs 01, 2011

Pasta 5 minūtēs/ Pasta in 5 min

Vakar iegāju Maximā un ieraudzīju, ka akcijas izpārdošanā ir pastas (makaronu) "mašīnas"...
..tad nu iedomājos, ka kāds arī sev viņu iepirks, tādēļ jāpadalās pieredzē...

Jau iepriekš rakstīju par to, kā mājās gatavot pastu... :) Taču kādu brīdi atpakaļ, pārlūkojot Jamie Oliver raidījumus, ņēmu vērā viņu ieteikumu gatavot makaronus virtuves kombainā! Tad nu tagad citādā veidā pat negatavoju mīklu pastai, jo nav ilgstoši jāmīca, daudz tīrāka virtuve pēc darbošanās un, protams, tiek taupīts laiks! :)

Tad nu viss elementāri... uz vienu cilvēku ņemam vienu olu un 100gr miltu un kombainā iekšā... tad izberam uz galda virsmas, salipinam "drumstalas" kopā un mīkla gatava :)
Te viss iekš video:

Es gan vēl pievienoju uz 1 olu arī 1 ēd.k. olīveļļas un mīklu pēc pagatavošanas paturu dažas minūtes pārtikas plēvē ietītu, lai sabriest...

Tiku arī pie speciālajiem miltiem pastai (Dippio zero jeb 00), kas pie manis atceļoja no Itālijas. Tiem, atšķirība no mūsu miltiem ir tāda, ka viņi ir ļoti smalki, tādēļ ļoti labi piebriest. Vēl ir mērķis tikt pie Semolina flour, kas būtu kaut kas līdzīgs mannā putraimiem, tikai miltu konsistencē... tie ir milti no cietajām kviešu šķirnēm un ir dzeltenāki kā "parastie" kviešu milti, kas vēl vairāk pastiprinātu pastas dzelteno toni... lai arī no lauku olām viņa jau tā ir gana dzeltena :)
Taču arī ar parastajiem Latvijas kviešu miltiem pasta sanāk garda! :)

Atgriešanās...

Beidzos saņemos piesēsties un atsākt rakstīt... biju tādā garākā neblogošanas atvaļinājuma, jo bija beidzot jāsaņemās un jāiegūst maģistra diploms... :) Tad nu tas veiksmīgi izdarīts un diploms rokā, tā kā varu oficiāli atgriezties blogotāju rindās :)
Tiklīdz šorīt iedojāmos atsākt rakstīt, galvā sāka skanēt dziesma... :)

Nav jau tā, ka pa šo laiku, kamēr tapa maģistra darbs, neko nedarīju rokdarbu un kulinārijas jomā... atpūtu tak vajadzēja starp ilgajām rakstīšanas stundām... taču nebija īpaši laika sadarīto fotogrāfēt, tādēļ iespējams kaut ko vēl atrādīšu, taču lielākā daļa jau neatgriezeniski ir iekritusi vēderos :D
Tad nu ar šodienu apsolu atkal cītīgāk darboties un atrādīt padarīto... un tā kā šodien ir pēdējā darba diena pirms atvaļinājuma, tad plāni ir MILZĪGI! :)