ceturtdiena, janvāris 20, 2011

Vannas bumbas / Fizzy Bath Bomb

Laikam jau esmu no cilvēkiem, kas dara un tad domā, tad nu vienu dienu ienāca prātā doma, ka vajadzētu izmēģināt vannas bumbu taisīšanu... domāts darīts... taču tad, kad viņas jau bija gatavas sāku aizdomāties par proporcijām :D
Man bija pieteicies palīgs, kas vēlējās asistēt visos procesa posmos, tad nu šādi mums gāja...

Sagatavojām sastāvdaļas:
  • soda
  • citronskābe
  • bāzes eļļa
  • ēteriskā eļļa
  • sausie ziedi
Tikai pēc pagatavošanas noskaidroju, ka bumbu sastāvā parasti pievieno arī kukurūzas cieti vai sauso pienu, bet par to zemāk :)

Sākām ar to, ka sabērām blendera traukā sodu un citronskābi un sablenderējām... izdomāju, ka abām šīm sastāvdaļām jābūt vienotā smalkā konsistencē (un kā izrādījās nebiju kļūdījusies)
 

Tad pārbērām sodas un citronskābes maisījumu bļodā un lējām klāt bāzes eļļu (izmantoju aprikožu kauliņu eļļu), kurai klāt pievienoju apelsīnu ēterisko eļļu (es tās sajaucu smidzināmā pudelē, ko Kristīne sakratīja :) ), un cītīgi maisījām (Kristīnei ar cimdiem likās interesantāk :D )... eļļu lēju klāt uz aci un kā izrādījās pārforsēju, jo vēlāk izlasīju, ja bummbas piebriest kaltēšanas procesā, tātad ir pievienots par daudz eļļas... nākamajā reizē sekošu proporcijām.... :)

Beigās maisījumam pievienoju nedaudz kaltētus ehinācijas ziedus...

Kad masa bija gatava, bija jāpilda tā formās...
 
Var izmantot dažādas foriņas, bet tā kā man gribējās apaļas bumbas, bet specializētas bumbu formas nekur neatradu, liku lietā izdomu un iegādājos iekš Rimi vienreizējo trauku komplektu, kur ir skaistas pusapaļas bļodiņas, kas ļoti labi derēja šim pasākumam :)
Abas bļodiņas salikām kopā un nolikām žūt... aptuveni nakti...

Nākamajā dienā noņēmām trauciņus un lūk kas mums sanāca:
Iemēģinājām ielaist arī vannā... efekts bija kā nākas, burbuļoja un smaržoja :)

Glabāt bumbas pēc izžūšanas labāk plastikāta maisiņos vai citos noslēgtos traukos, lai netiek klāt mitrums!

Tad nu lūk pēc bumbu pagatavošanas pastudēju literatūru un noskaidroju precīzākas proporcijas bumbu gatavošanai:
  • 450gr soda
  • 300gr citronskābe
  • 150gr kukurūzas ciete vai sausais piens
  • 30ml eļļa (kāda no bāzes eļļam)
  • ēteriskā eļļa (var pēc izjūtas, kamēr aromāts ir tīkams)

Protams klāt var pievienot gan kaltētos augus, gan augļu pulverus un krāsai minerālos pigmentus vai, piemēram, dzeltenai krāsai kurkumu, brūnai kakao... kā sacīt, ko vien izdoma un sajūtas ļauj :)

Kā izrādījās, vannas bumbas nemaz nav sarežģīti pagatavot un pats process ir interesants... un tas ir roku darbs :) Tā var būt arī jauka dāvana! :)

Ja izmēģināsiet, pastāstiet kā sanāca JUMS! :)

svētdiena, janvāris 16, 2011

Jaunieguvums!


Vakar mūsmājās ienāca jauna uzparikte - makaronu mašīna!

Jau šodien tika likta lietā un ēdām pirmos pašgatavotos makaronus :)
Izrādās makaronu gatavošana ir interesanta nodarbe un nemaz tik sarežģīta nav, kā šķiet pirmajā mirklī... Jau ar pirmo reizi sanāca gardi makaroni, bet vēl jāizdomā kā labāk viņus glabāt līdz vārīšanai vai varbūt vajag apžāvēt, lai nesalīp un ir ilgāk uzglabājami...

Mašīnai ir 3 ruļļi, viens gludais ar 9 maināmiem biezumiem, otrs - tagliatelle pagatavošanai un trešais - nūdeļu vai spagetti pagatavošanai.


Gludo rulli jau izdomāju ka var lietot gan kārtainās mīklas pagatavošanā un izrullēšanā, gan arī cukura mastikas iztullēšanai :)

Par pašu makaronu gatavošanas procesu citreiz... ;)

P.S. Paldies vīriņam par sen kārotās lietas iedāvināšanu! :)

trešdiena, janvāris 05, 2011

Namiņš "ietērpā"

Pāršķirstot blogu ieraudzīju, ka iepriekš biju atskaitījusies par izšuvumu "Sapņu kotedža", taču nebiju atrādījusi to visā krāšņuma, t.i. rāmējumā... tad nu to kļūdu laboju un atrādu :)
Tagad jau varu pastāstīt arī to, ka šuvu šo namiņu, jo biju izlasījusi, ka šī dizaina izšūšana palīdz virzīt mājokļa jautājumu, un tā kā man tas bija gana aktuāls, tad nu ķēros klāt un šuvu...
Jau dienā, kad bija pabeigti izšūšanas darbi, ievirzījās runas par māju, ko mums varētu atdāvināt radiniece, kura to ir mantojusi. Un ticiet vai nē, pabeidzu darbiņu, ierāmēju un drīz vien tiku pie atslēgām un nu jau esmu arī pilntiesīga mājas un zemes īpašniece :) Tagad priekšā visi remontadrbi, kas nebūs viegli, bet toties man ir māja, par ko sapņoju jau kopš bērnības... laikam jau kā visi dzīvokļos mītošie pilsoņi :)

Tā kā brīnumi tomēr notiek, tagad es to zinu noteikti, un novēlu arī Jums visiem spēt tiem noticēt! :)

Velti mirklīti! :)

Beidzot izdomāju palikt pie viena "logo" saviem dardiņiem un bildēm... Izlēmu, ka tam jābūt pēc iespējas vienkāršākam un mēģināju tad tādu arī salikt...
 Sanāca diezgan daudz variantu, dažus no kuriem atmetu ar tuvāko cilvēku palīdzību, tad nu tagad izkristalizējās 7 varianti:


Lūdzu noziedo mirkli laika un izsaki savu viedokli komentāros, kurš būtu, tavuprāt, labākais variants. Vari norādīt tikai numuru vai ar izpausties plašākā komentārā!

otrdiena, janvāris 04, 2011

Sniegoti sārts...

           Vēl viena torte, šoreiz nelielām kāzām... sākotnējā doma bija citāda, bet dienu, pirms sākt cept, nezin kādēļ prātā uzplaiksnīja vīzija par šādu torti, tad nu arī tapa :)
           Manuprāt ir tāds sniegotas ziemas dienas un karstas mīlestības kokteilis! :)


svētdiena, janvāris 02, 2011

Telefonmaciņi / Mobile Phone Cases


Pēc draudzenes lūguma gada nogalē gatavoju 2 telefonmaciņus ar izšuvumiem.
Tā kā laika bija maz, tad izšuvumus izvēlējos vienkāršākus, bet, apvienojumā ar skaisto krāsaino audumu, kopumā, liekas, ka izskatās gana jauki :)
My friend ask me to make some phone cases for her son aunt and godmother Christmas's presents... so there is result :) Both cases is with small cross stitch and text: "For godmother Ieva" and "For favorite aunt Daiga from Rod". One is in orange and second cherry-green colors, both has a printed fabric back and solid color fabric lining.

Te viens maciņš oranžīgajos toņos. Priekšpuse ar izšuvumu...
First case in orange colors, there ir front with cross stitch...
...un aizmugure no krāsaina auduma.
...and back of printed fabric.


Un otrs - zaļi-bordo toņos. Priekšpuse...
Second case in cherry-green colors. Front...
...un aizmugure.
...and back.

Ceru, ka saņēmējām patika! :)
I hope receivers like them! :)


Linked with:
lil luna link party button


NightOwlCrafting

Wall-e torte

Mana brālēna dēlam Markam 29.decembrī palika 7 gadi un tā kā viņa viens no mīļākajiem varoņiem ir Wall-e, nolēmu viņam uzcept atbilstošu torti. Nācās mazliet pacīnīties, bet gala rezultātā sanāca līdzīgs un bērnam ļoti patika, tiesa gan jau pirmajā mirklī pēc uzdāvināšanas Wallijam tika noēstas "rokas", kāpurķēdes un nogaršota "acs" :D
Kad ciemos bija ieradies viens no kaimiņu bērniem, puika veda viņam rādīt torti un teica: "Re kāda man Wallija torte, tikai mazliet jau apgrauzta!" :D :D :D

Te pati torte:

Manis sarūpētie pārsteigumi bērniem

Tad nu arī es laikā pirms Ziemas svētkiem čakli darbojos, lai sagādātu pārsteigumus 2 bērniem: 14-gadīgai Anetei un 4-gadīgai Tīnai... viņu mammas bija mazliet pačukstējušas priekšā, kas meitenēm tīk, lai atvieglotu procesu, bet vienalga bija jāpieliek izdoma, lai sarūpētu jaukus pārsteigumus.
Anetei no sevis darinātām lietām nosūtīju somiņu ar izšuvumu austrumu stilā un stīpiņu, klāt pieliku pierakstu grāmatiņu un saldumus. Iemūžināju gan tikai roku darinājumus :)
Somiņas motīvs tuvāk:
Un te stīpiņa:

Tīnai gatavoju rotaslietu kārbiņu ar kaķēna motīvu un arī stīpiņu no tā paša auduma, kas kārbiņai. Klāt pievienoju ponija un lellītes komplektiņu, rotaslietu veidošanas komplektiņu un saldumus. Šeit kārbiņa un stīpiņa:


Meitenēm dāvanas patikās un tas ir pats lielākais gandarījums dāvinot! :)

Ziemassvētku pārsteigums bērniem

Forumā krustduriens.lv nolēmām organizēt apmaiņas projektu, kurā bija jāapdāvina bērni, es pieteicu savu māsas meitu Kristīni un ģimenes draugu meitiņu Nikolu, kuras Ziemas svētku laikā saņēma paciņas no čaklajiem foruma rūķiem :)

Saņemot paciņas, protams ļoti patīkams bija paciņu atvēršanas process:Nikolai rūķis juulite atsūtīja brīnišķīgu dāvanu Sniegbaltītes tematikā: izšūts spilvens, lelle, puzle, kārtis, blociņš un saldumi (daļa gan netika kadrā, jo tika aizgādāti steidzīgi mammai glabāšanā :))
Šeit bildītes no pārsteiguma:Liels paldies juulitei, jo bērns bija neaprakstāmā sajūsmā!

Kristīnes rūķis bija zirnitis un viņa bija sarūpējusi brīnišķīgu pidžamas maisiņu, krūzīšu paliknīti, grāmatiņu un saldumus!
Šeit pārsteigums kopā ar Kristīni un kabatiņa pielietojumā :)


Paldies zirniti, Kristīnei tagad ir vietiņa, kur nolikt pidžamiņu pa dienu un arī grāmatiņai tur pietiek vietas :)

Tādi lūk brīnišķīgi pārsteigumi mums bija!