piektdiena, jūlijs 01, 2011

Pasta 5 minūtēs/ Pasta in 5 min

Vakar iegāju Maximā un ieraudzīju, ka akcijas izpārdošanā ir pastas (makaronu) "mašīnas"...
..tad nu iedomājos, ka kāds arī sev viņu iepirks, tādēļ jāpadalās pieredzē...

Jau iepriekš rakstīju par to, kā mājās gatavot pastu... :) Taču kādu brīdi atpakaļ, pārlūkojot Jamie Oliver raidījumus, ņēmu vērā viņu ieteikumu gatavot makaronus virtuves kombainā! Tad nu tagad citādā veidā pat negatavoju mīklu pastai, jo nav ilgstoši jāmīca, daudz tīrāka virtuve pēc darbošanās un, protams, tiek taupīts laiks! :)

Tad nu viss elementāri... uz vienu cilvēku ņemam vienu olu un 100gr miltu un kombainā iekšā... tad izberam uz galda virsmas, salipinam "drumstalas" kopā un mīkla gatava :)
Te viss iekš video:

Es gan vēl pievienoju uz 1 olu arī 1 ēd.k. olīveļļas un mīklu pēc pagatavošanas paturu dažas minūtes pārtikas plēvē ietītu, lai sabriest...

Tiku arī pie speciālajiem miltiem pastai (Dippio zero jeb 00), kas pie manis atceļoja no Itālijas. Tiem, atšķirība no mūsu miltiem ir tāda, ka viņi ir ļoti smalki, tādēļ ļoti labi piebriest. Vēl ir mērķis tikt pie Semolina flour, kas būtu kaut kas līdzīgs mannā putraimiem, tikai miltu konsistencē... tie ir milti no cietajām kviešu šķirnēm un ir dzeltenāki kā "parastie" kviešu milti, kas vēl vairāk pastiprinātu pastas dzelteno toni... lai arī no lauku olām viņa jau tā ir gana dzeltena :)
Taču arī ar parastajiem Latvijas kviešu miltiem pasta sanāk garda! :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru