svētdiena, marts 06, 2011

Krekliņa apdruka / T-shirt print

Svētdienas vakarā nolēmu padarboties ap vienu krekliņu, ko kaut kad pasen iepirku izpārdošanā krustmeitai Kristīnei... nolēmu uztaisīt apdruku izmantojot tekstilkrāsas un mazliet arī pakustināt savu papīra griežamo aparātu - SILHOUETTE.
Iepirku šo aparātu pirms vairākiem gadiem, nebija lēts, bet ļoti vajadzēja tajā brīdī, vismaz man tā likās :D Viņu lapā parādītās iespējas likās fantastiskas, bet darbā viss neizrādījās tik vienkārši kā likās...

Varbūt problēma ir tajā, ka neizmantoju viņu specializētos papīrus, vinilus utt., bet pie mums tie nav dabūjami, taču sūtīt no ASV būtu sālīti, tad nu mēģinu pielāgoties tam, kas pieejams mūsu veikalos un pamatkomplektu: paklājiņu griešanai un asmeņu komplektu dažādiem papīra biezumiem.

 
Mašīnītes darbība ir līdzīga printerim, tikai krāsu galviņas vietā ir nazītis. Programmā jāuzzīmē vai jāizvēlas no jau esošajiem dizainiem zīmējumu, kuram pa kontūrlīnijām tiek veikta griešana. Viss par to apstāstīts šeit: http://www.silhouetteamerica.com/

Tad nu izveidoju uzrakstu "Kristīne" un kronīti ar sirsniņu. Izgriezu to visu uz uzlīmju papīra.
(Sākumā mēģināju pielietot papīra flizelīnu, taču tas nelipa pie paklāja un nenormāli burzījās, tādēļ nosvēros par labu uzlīmju papīram).

Sagatavoju krekliņu. Ar vienu adatiņu iezīmēju krekliņa centru, lai precīzāk uzlīmētu šablonus. Krekliņa iekšpusē ieliku biezu kartona gabalu (izmantoju kartona kastes gabalu) un pa perimetru nostiprināju krekliņu ar adatiņām.

Tad pielīmēju trafaretus.

Tad ar tekstilkrāsām izkrāsoju. Klāju divus slāņus, pēc pirmā slāņa uzklāšanas apžāvēju un tad klāju otru.

Pēc tam, kad krāsas jau bija apžuvušas, noņēmu trafaretus. (Es žūšanas procesu veicināju izmantojot fēnu). Pielaboju maliņas, kur krāsa bija pakļuvusi zem trafareta.

Izņēmu adatas un tad zīmējumu nofiksēju ar karstu gludeki, zīmējuma abas puses nosedzot ar cepampapīru, lai nenožuvusī krāsa nekur nepielīp.

Un te rezultāts!
Linked:

4 komentāri:

 1. Sveika Jūlija, man jau uz visu, ko piedāvaju apmainit pieteicas meitene e-pastaa. Ja vinja pardomas tad es doshu zinju! pagaidam izdzesu ierakstu un komentaru tev atstaju sheit, ja kas maainisies - rakstisu!

  AtbildētDzēst
 2. burvīgi! es ar par šo aparātu kādu brīdi domāju..

  AtbildētDzēst
 3. Latvijā tāds aparāts vispār ir pieejams? Tajās angļu valodas lapās īsti nesaprotu :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Latvijā neesmu manījusi šo aparātu, sūtīju caur e-bay no Amerikas, kad vēl nebija ieviesti nodokļi precēm, kas nāk no USA utt. Arī tad viņi paši nepiedāvāja piegādi uz LV, teču pajautājot, piekrita izsūtīt. Tagad jau šim aparātam ir iznākuši jauni modeļi ar lielākām iespējām!

   Dzēst